اخبار

افزایش قیمت کاغذ در خانه 20 درصد از جنگل های جهان

افزایش قیمت کاغذ در خانه 20 درصد از جنگل های جهان

افزایش قیمت کاغذ در خانه 20 درصد از جنگل های جهان

در دو سال گذشته با شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورهای جهان مشاغل بسیاری از جمله صنعت چاپ و توزیع کتاب به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است؛ ولی در روسیه مشکلات بیشتری گزارش می‌شود که مهم‌ترین آن کمبود کاغذ در بازار کتاب این کشور است. ناشران می‌گویند هزینه‌های تولید کتاب در حال افزایش است و اصلی‌‌ترین علت آن گرانی و کمبود کاغذ است. این درحالی است که حدود 20درصد از جنگل‌های جهان در روسیه قرار دارد.

بر اساس آخرین آمارهای منتشرشده هزینه تهیه کاغذ در سال جاری بیش از 10درصد افزایش داشته و با وجود داشتن 814‌میلیون هکتار جنگل کنترل قیمت‌های کاغذ در سال جاری غیرقابل پیش‌بینی شده است. ناشران می‌گویند دولت وعده افزایش واردات کاغذ از چین و کشورهای اتحادیه اروپا را داده است. از اواسط سال 2020 تا کنون روند تولید کاغذ در روسیه به حدود نصف رسیده است.

افزایش قیمت کاغذ در خانه 20 درصد از جنگل های جهان

علاقه‌مندی روزافزون مردم به خواندن کتاب

کتابفروشان و ناشران از علاقه‌مندی روزافزون مردم این کشور به کتاب‌های ادبیات کودک چشم‌انداز بازار کتاب در این کشور را روشن می بینند. با وجود تمامی مشکلات ناشران هنوز به آینده صنعت چاپ و تولید کتاب امیدوارند. بسیاری از کتابفروشان و ناشران سفارش‌های کتاب کودک خود را افزایش داده‌اند؛ چون فروش بالای این کتاب‌ها در دوران قرنطینه به طور عجیبی افزایش یافته است.

«کنستانتین لون» مدیر شرکت چاپ و توزیع کتاب آلپینا مسکو می‌گوید وضعیت فعلی بازار کتاب روسیه کمی پیچیده شده است و با وجود آمارهای امیدوارکننده برای رونق کتاب در دوران کرونا هنوز قیمت‌های مربوط به کاغذ ارزان نشده است و همچنان موجب افزایش قیمت‌های کتاب می‌شود.

«تاتیانا دوروشینا» مدیر موسسه انتشاراتی یانگ گارد شهر مسکو نیز از گرانی کاغذ در ماه‌های اخیر شکایت می‌کند و اعتقاد دارد باید دولت هرچه سریع‌تر وارد عمل شده و مانع افزایش قیمت کتاب‌ها شود. موسسه انتشاراتی یانگ‌گارد در زمینه چاپ کتاب‌های داستانی فعال است. مسئولان این موسسه می‌گویند به خاطر گرانی کاغذ مجبور هستند در چاپ رمان‌ها از کاغذهای بی‌کیفیت استفاده کنند که موجب نارضایتی مشتری‌ها شده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *