اخبار

بازسازی مجتمع فرهنگی یادمان شهدای شیمیایی سردشت پایان یافت

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ گفت: یک ماه پس از دستور ویژه وزیر فرهنگ مبنی بر تسریع در بازسازی مجتمع فرهنگی یادمان شهدای شیمیایی سردشت، با اقدامات جهادی و در راستای اهداف طرح عدالت فرهنگی در دولت مردمی این مجتمع فردا طی مراسمی بازگشایی می شود.

بازسازی مجتمع فرهنگی یادمان شهدای شیمیایی سردشت پایان یافت

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع ر‌سانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود اسلامی با اعلام این خبر افزود: حدود یک‌ماه پیش وزیر فرهنگ که به عنوان نماینده تام‌الاختیار رئیس‌جمهور در سفر به آذربایجان غربی از مجتمع فرهنگی یادمان شهدای شیمیایی سردشت بازدید کرد، با توجه به غیرقابل استفاده شدن این مجتمع به دلیل کم‌توجهی در رسیدگی و مراقبت این مجتمع، دستور داد تا به سرعت عملیات بازسازی و بهسازی آن انجام شود.

متروکه شدن قبل از بازگشایی

وی ادامه داد: این مجتمع پنج سال پیش به بهره‌برداری رسیده بود، اما از زمان افتتاح آن تا یک ماه پیش به دلیل نگهداری نامناسب تقریبا متروکه و غیر قابل استفاده شده بود که با تکمیل عملیات بهسازی، هم‌زمان با سالروز بمباران شیمیایی سردشت بازگشایی می‌شود.

 ارتقاء فرهنگ و هنر

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ تصریح کرد: دولت مردمی تمام تلاش خود برای تحقق اهداف فرهنگی و ارتقاءی فرهنگ و هنر در سراسر کشور به ویژه در راستای تحقق شعار عدالت فرهنگی به کار می‌بندد. بازگشایی مجتمع فرهنگی یادمان شهدای شیمیایی سردشت پس از وقفه‌ای ۵ ساله نیز در همین راستا به شمار می‌رود.

 بهره برداری دوباره از مجموعه فرهنگی

گفتنی است، بنای فرهنگی یادمان شهدای شیمیایی سردشت سال ۱۳۹۶ آماده بهره‌برداری شده بود، اما به علت‌ رسیدگی نکردن به این مجموعه غیر قابل استفاده شد.

بهره‌برداری دوباره از این مجموعه فرهنگی، قرار است همزمان با سالروز بمباران شیمیایی سردشت با حضور جمعی از مسئولان انجام شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *