اخبار

جایزه آساهی – فراخوان جایزه آساهی منتشر شد

جایزه-آساهی

فراخوان جایزه آساهی

فراخوان جایزه آساهی از سوی شورای نگهبان کتاب کودک منتشر شد. جایزه جهانی ترویج کتابخوانی و خواندن آساهی (IBBY) هر دو سال یک بار به گروه یا موسسه ای اهدا می شود که با انجام فعالیت های چشمگیر، سهم پایداری در اجرای برنامه های ترویج کتابخوانی کودکان و نوجوانان داشته است.

ایده ایجاد این جایزه در بیستمین کنگره دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان در سال 1986 در توکیو مطرح شد و از آن زمان روزنامه ژاپنی آساهی – شیمبون پشتیبانی مالی این جایزه را بر عهده گرفت.

هر یک از شعبه های ملی IBBY نامزدهای خود را به دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان اعلام می کنند. هیئت داوران جشنواره از اعضای کمیته اجرایی IBBY هستند.

این جایزه تا پیش از سال 2004 هر ساله برگزار می شد و یک پروژه جایزه آساهی را از آن خود می کرد. اما از سال 2004 تا به امروز هر دو سال یک بار از سوی داوران بین المللی انتخاب و جوایز خود را در کنگره دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان دریافت می کنند.

جایزه-آساهی

جایزه-آساهی

معیارهای لازم برای شرکت در فراخوان

نامزد این جایزه را شورای کتاب کودک ایران، شعبه ملی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) انتخاب و برای داوری نهایی معرفی می کند.

معیارهای لازم برای دریافت این جایزه شامل تداوم اجرای پروژه، قابلیت گسترش، میزان وفاداری به اهداف و شعار دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان، توانایی یا امکان برخورداری از پشتیبانی مالی دیگر، نتایج اجرای پروژه، قابلیت الگوبرداری، کیفیت بالای مواد خواندنی تکرارپذیر، در دسترس بودن آن ها و قابلیت اندازه گیری نتایج می باشد.

جهت شرکت در جایزه آساهی باید فرم فراخوان پیوشت را تکمیل کرده و آن را به همراه گزارش مکتوب فعالیت ها و مستندهای مرتبط، شامل عکس، فیلم، کتاب و مقاله تا تاریخ 5 اردیبهشت ماه سال 1400 به نشانی ایمیل cbctarvij1400@gmail.com ارسال کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *