اخبار

خانه کتاب و ادبیات ایران – ششمین دوره از فلوشیپ استانبول

خانه-کتاب-و-ادبیات-ایران

حضور خانه کتاب و ادبیات ایران در فلوشیپ استانبول

خانه کتاب و ادبیات ایران در دو بخش فیزیکی و مجازی ششمین دوره از فلوشیپ استانبول شرکت کرده و همچنین 18 دیدار رسمی و غیر حضوری با مقامات اجرایی فلوشیپ و طرح تدای ترکیه، مدیران آژانس های ادبی از کشورهای مختلف در راستای تبادل نشر با کشور ایران پیش بینی کرده است.

فلوشیپ استانبول از 19 اسفند الی 21 اسفند ماه 1399 برگزار می شود که در آن 357 شرکت کننده از 71 کشور حضور دارند وبه تبادل رایت کتاب می پردازند.

با در نظر گرفتن اهمیت توسعه دیپلماسی فرهنگی و معرفی ظرفیت های نشر جمهوری اسلامی ایران از طریق کتاب و نشر مکتوب که همواره در زمره سیاست های کلان نظام و رسالت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است. خانه کتاب و ادبیات ایران با دعوت رسمی مجریان فلوشیپ استانبول برای شرکت در این رویداد بین المللی حاضر شده است.

خانه-کتاب-و-ادبیات-ایران

خانه-کتاب-و-ادبیات-ایران

تبادل رایت کتاب ناشران جهان با یکدیگر

بخش بین الملل خانه کتاب و ادبیات ایران برا رسیدن به اهداف کلان و بهره برداری از این رویداد ضمن شرکت در دو بخش فیزیکی و مجازی این برنامه، 18 دیدار رسمی حضوری و غیر حضوری با مقامات اجرایی فلوشیپ و طرح تدای ترکیه، مدیران آژانس های ادبی کشورهای فرانسه، فنلاند، ترکیه و ناشران گوناگون از کشورهای مصر، قطر، لبنان، سوریه، پاکستان، هند، اندونزی، چین، آذربایجان، مسکو، غنا، ایتالیا، مکزیک، فرانسه و کنیا را در راستای توسعه تبادل نشر با کشور ایران پیش بینی کرده است.

فلوشیپ استانبول یکی از رویدادهای تازه اما مطرح در صنعت نشر جهان است که به صورت مستمر در پنج سال اخیر برگزار شده است. هدف از برگزاری این رویداد ایجاد بستری مناسب برای ناشران جهان است تا بتوانند تبادل رایت کتاب انجام دهند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *