اخبار

خرید انتشارات سیمون اند شوستر – مخالفت نویسندگان آمریکایی

خرید-انتشارات-سیمون-اند-شوستر

خرید انتشارات سایمون اند شوستر توسط انتشارات پنگوئن

نویسندگان آمریکایی نامه ای به مقامات دولتی آمریکا نوشته و خواستار جلوگیری از خرید انتشارات سیمون اند شوستر توسط انتشارت پنگوئن شدند.

انجمن صنفی آمریکا که پیش از این با نام اتحادیه نویسندگان این کشور مشغول فعالیت بود در نامه ای خطاب به مقامات دولتی این کشور خواستار جلوگیری از خرید انتشارات سیمون اند شوستر توسط انتشارات پنگوئن شده است. انجمن نویسندگان در نامه خود که به وزارت دادگستری آمریکا ارسال شده است این درخواست را مطرح کردند.

نویسندگان آمریکایی در نامه خود ذکر کرده اند که در صورت تحقق این قرارداد قریب الوقوع بازار کتاب آمریکا در انحصار چند شرکت و ناشر بزرگ قرار خواهد گرفت که این وضعیت به نفع ناشران و کتابفروشان مستقل نخواهد بود. نویسندگان از مقامات قضایی آمریکا خواستند تا از عقد این قرارداد ممانعت به عمل آورند.

خرید-انتشارات-سیمون-اند-شوستر

خرید-انتشارات-سیمون-اند-شوستر

اعتراض اتحادیه صنفی نویسندگان آمریکا

اتحادیه صنفی نویسندگان آمریکا به قانون کلایتون استناد کردند که طبق آن تشکیل اتحادیه های صنفی بزرگ ممنوع اعلام شده است. این قانون در سال 1914 تصویب شده است و مانع انحصار بازار صنایع به وسیله اشخاص یا شرکت های تجاری خاص می شود.

نویسندگان بر این موضوع تاکید کردند که در صورت تجمیع ناشران آمریکایی بازار کتاب آمریکا از تنوع خارج شده و این اصلا به نفع صنعت چاپ و نشر آمریکا نمی باشد.

این نامه توسط تعدادی از نویسندگان مشهور آمریکایی امضا شده است که اعتقاد دارند در صورت ادغام دو ناشر بزرگ، دیگر ناشران و کتابفروشان ضرر زیادی می بینند.

شرکت سی بی اس، مالک انتشارات سایمون اند شوستر در نوامبر سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد انتشارات خود را واگذار کند. طبق توافق این شرکت با انتشارات پنگوئن قرار است انتشارات سایمون اند شوستر با قیمتی بیش از 2 میلیارد دلار به انتشارات پنگوئن فروخته شود. به نظر می رسد انتشارات پنگوئن قصد دارد با تلفیق ناشران بزرگ آمریکایی با آمازون به رقابت بپردازد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *