مقالات

خرید و فروش کتاب دست دوم

خرید و فروش کتاب‌های دست دوم

خرید و فروش کتاب‌های دست دوم

مشکلی که امروزه بسیاری از دانشجو ها و افراد محصل دارند این است که چون بستر آنلاینی مخصوص دانشجو ها نیست پس در خرید و فروش کتاب‌های دست دوم دانشگاهی و کنکوری به مشکل بر میخورند و کتابی که میخواهند را به راحتی پیدا نمی کنند و در بسیاری موارد با هزینه بیشتر کتاب مد نظر خود را تهیه می کنند.

بازار آنلاین کتاب دست دوم

در گذشته باید هزینه های زیادی برای رفت و آمد به کتاب فروشی ها به خصوص در کلان شهر ها و مشاهده کتاب های دست دوم و خرید آن ها، یا حتی حمل کتاب های دست دوم برای فروش به کتابفروشی ها صورت میگرفت. در هر دو صورت امکان این وجود داشت که نسخه دست دوم کتاب مد نظر شما موجود نباشد، یا اگر قصد فروش کتاب دست دوم خود را داشتید کتابفروشی های فیزیکی کتاب شما را خریداری نکرده و یا با قیمت بسیار اندک از شما خریداری کنند و شما هیچ راه ارتباطی با کتاب فروشی های کتب دست دوم شهر های دیگر نداشتید.حال اگر موارد بالا برای شما اتفاق می افتاد راهی جز خرید کتاب نو به جای کتاب دست دوم و با صرف هزینه نسبتا بالاتر و فروش کتاب های خود با مبلغ بسیار پایین تر نداشتید.

وضعیت اقتصادی به مردم اجازه خرید کتاب نمی‌دهد

یکی از اصلی ترین دلایل کاهش سرانه مطالعه در کشور افزایش قیمت کتاب و کاهش قدرت خرید عموم مردم میباشد که باعث شده است خرید کتاب را از سبد خرید خود کنار بگذارند در صورتی که در گذشته اینگونه نبوده به همین دلیل افرادی که میل به کتاب خوانی داشتند به کتاب های الکترونیکی و شبکه های اجتماعی روی آوردند که آنها نیز معایب خود را دارد.

کتاب دست دوم و کمک به محیط زیست

چاپ کشور در سال های اخیر نتوانسته است نیاز کاغذ خود را از داخل کشور تامین کند و واردات کاغذ یکی از چالش های موجود و همیشگی بوده است که با تغییرات نرخ ارز این چالش و مشکل جدی تر شده و ناشران کتاب دوران سختی را سپری میکنند.تولید کاغذ با توجه به امکانات و تکنولوژی موجود، همیشه مشکلی میان حامیان محیط زیست در کشور به دلیل قطع کمتر درختان و همچنین صاحبان نشر به واسطه نیازشان به کاغذ بوده است. البته امروزه و با پیشرفت تکنولوژی کاغذ‌هایی از بازیافت و یا منشا‌ءهایی به غیر از چوب به وجود آمده‌اند، اما اکثر این کاغذ‌ها وارداتی بوده و برای خرید آن‌ها باید ارز از کشور خارج شود که دوباره مشکل و چالش تغییرات ارز در این جا هم صدق میکند ومشکلی را حل نمیکند.

جمع بندی

با توجه به موارد ذکر شده اعم از افزایش قیمت کاغذ ، عدم چاپ مجدد کتاب ها، طولانی و سخت بودن و پر ریسک بودن چاپ کتاب جدید در سال های اخیر و گسترده تر شدن بازار خرید و فروش کتاب دست دوم و دسترسی بیشتر کاربران به کتاب های دست دوم بیش از پیش به اهمیت کتاب دست دوم می توان پی برد .
در برخی سایت های خرید و فروش کتاب‌های دست دوم به راحتی میتوانید کتاب دست دوم دانشگاهی خود را به دانشجو های دیگر بفروشید و یا کتاب دست دوم دانشگاهی که نیاز دارید به راحتی از دانشجو های دیگر تهیه کنید و نیازهای تحصیلی خود را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *