اخبار

سینماگران سفیران یارمهربان

سینماگران سفیران یارمهربان

سینماگران سفیران یارمهربان

رئیس سازمان امور سینمایی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه و نقش کتاب در رشد و ارتقاء فرهنگ عمومی گفت: با توجه به اینکه تلاش برای افزایش سرانه کتابخوانی در کشور ضروری است و مردم مطالعات را در قالب فضای مجازی انجام می‌دهند؛

احتمال کاهش رونق چاپ و انتشار کتاب برای نویسندگان، ناشران و مراکز پخش وجود دارد.

معاون وزیر فرهنگ با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از جریان کتاب و کتابخوانی انجام شده و در حال انجام است، افزود: معتقدم از ظرفیت سینما برای ترویج کتابخوانی باید استفاده شود.

خزاعی ادامه داد: در حوزه کودک و نوجوان، کتاب‌های قصه‌ای که قابلیت تبدیل به روایت دارند را می‌توان به فیلم‌نامه تبدیل کرد و کتاب‌هایی که قابلیت اقتباس دارند و در سینما می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم

به سازمان سینمایی معرفی شوند که در اختیار اهالی سینما گذاشته شوند تا دراماتیزه و در فضای اقتباسی سینما مورد استفاده قرار گیرند.

رئیس سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه اکثر اهالی سینما اهل مطالعه هستند، افراد علاقه‌مند به این حوزه می‌توانند به‌عنوان سفیران فرهنگی کتاب و کتابخوانی فعالیت کنند.

خزاعی گفت: به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی مقرر شده که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قالب همکاری مشترک با بنیاد سینمایی فارابی به تولید فیلم سینمایی اقدام شود.

به گزارش ایبنا، محمد خزاعی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی، بصری با همراهی یزدان عشیری، مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی، مهدی آذر پندار، مدیرعامل انجمن سینمای جوان، هاشم میرزاخانی، مدیرعامل موسسه سینما شهر، محمدرضا سوقندی، مشاور وزیر در امور ایثارگران  و مدیرکل دفتر حقوقی، عملکرد، امور استان‌ها و مجلس سازمان امور سینمایی، چهارشنبه (11 آبان) به‌منظور شرکت در جشن مهر سینمای ایران، و انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری لرستان به این استان سفر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *