اخبار

حرکت ستودنی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در مسیر هم‌افزایی با سایر نهادهای قرآنی کشور

حرکت ستودنی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در مسیر هم‌افزایی با سایر نهادهای قرآنی کشور

حرکت ستودنی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در مسیر هم‌افزایی با سایر نهادهای قرآنی کشور

به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: حرکت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در مسیر هم افزایی با سایر نهادهای قرآنی کشور ستودنی است و معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد نیز در جهت ترویج و اثرگذاری هدفمند فعالیت‌های قرآنی، ترویج اقدامات خلاقانه و نوآورانه در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآن همچون استفاده از فضای مجازی، هماهنگی بین نخبگان قرآنی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی کشور در کنار سایر مجموعه‌های قرآنی مخصوصا سازمان اوقاف قرار دارد.

بررسی ظرفیت‌های قرآنی با هدف اجرای بهتر برنامه‌ها

حمید مجیدی مهر رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی در زمینه ظرفیت‌های قرآنی هر دو نهاد و راه‌های تعامل بیشتر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این نشست علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت هم‌افزایی، تعامل دو سویه و بررسی ظرفیت‌های قرآنی با هدف اجرای بهتر برنامه‌ها، طرح‌ها و مسابقات قرآنی به‌منظور تبلیغ و ترویج هر چه بیشتر و بهتر فعالیت‌های قرآنی کشور تأکید کرد.

تلاش‌های صادقانه همه مسئولان و فعالان قرآنی

 وی همچنین از تلاش‌های صادقانه همه مسئولان و فعالان قرآنی قدردانی کرد و گفت: حرکت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در مسیر هم‌افزایی با سایر نهادهای قرآنی کشور ستودنی است و معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد نیز در جهت ترویج و اثرگذاری هدفمند فعالیت‌های قرآنی، ترویج اقدامات خلاقانه و نوآورانه در حوزه تبلیغ و ترویجِ فرهنگ قرآن همچون استفاده از فضای مجازی، هماهنگی بین نخبگان قرآنی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی کشور در کنار سایر مجموعه‌های قرآنی مخصوصا سازمان اوقاف قرار دارد.

مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی

در ادامه رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه نیز ضمن بیان مواردی در مورد اقدامات انجام گرفته در مرکز و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت اجرای برنامه‌های آتی و بلند مدت در حوزه مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، گفت: در دو سال گذشته اولین کشوری در دنیا بودیم که مسابقاتی در تراز بین المللی را بصورت مجازی در دوران کرونا برگزار کردیم و این موضوع نشان دهنده این است که به برکت نظامی که در راس آن شخصیتی قرآنی وجود دارد؛ توجه به این کتاب الهی در سرلوحه امور کشور قرار دارد و مسابقات فرع بر انس با قرآن کریم است و آن چه اهمیت دارد بستری برای انس با کلام الله مجید است و انشالله بعد از آن به سمت تدبر و عمل خالصانه می‌رویم.

طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآنی

مجیدی مهردر زمینه دومین دوره طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآنی جمهوری اسلامی ایران نیز به نکاتی اشاره کرد. و در پایان مقرر شد بین معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه سلسله نشست‌هایی در فواصل زمانی مشخصی برگزار شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *