اخبار

فصلنامه تخصصی مطالعات نظری هنر منتشر شد

فصلنامه تخصصی مطالعات نظری هنر منتشر شد

فصلنامه تخصصی مطالعات نظری هنر منتشر شد

محسن صابری، دبیر اجرایی فصلنامه مطالعات نظری هنر، در گفت‌وگویی در قم، ضمن اعلام انتشار نخستین شماره فصلنامه مطالعات نظری هنر، گفت: موسسه آموزش‌عالی هنر و اندیشه اسلامی با نیازسنجی در حوزه مطالعات و پژوهش‌های علمی شاخه‌های هنر، به انتشار فصلنامه‌ای تخصصی اقدام کرد. مخاطبین این فصلنامه پژوهشگران هنر، هنرمندان و علاقه‌مندان به مباحث نظری هنر هستند.

دانشمندان درجه به عنوان سر دبیر

وی افزود: افتخار این را داشتیم که دانشمندان درجه یک این حوزه را به‌عنوان سردبیر و اعضای هیئت تحریریه گردهم‌آوریم. سردبیری فصلنامه را خانم دکتر نادیا مفتونی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به عهده دارند و چهره‌های شناخته‌ شده آکادمیک در عرصه پژوهش‌های هنری نظیر دکتر حسن بلخاری، دکتر علی عباسی، دکتر نادیا مفتونی، دکتر بهمن نامورمطلق، دکتر سید‌رضی موسوی گیلانی، دکتر سید‌ابوالقاسم حسینی ژرفا و دکتر سید‌محمدحسین نواب هیئت تحریریه آن را تشکیل می‌دهند.

نخستین فصل نامه از این مجله

دبیر اجرایی فصلنامه مطالعات نظری هنر بیان کرد: شماره نخست این مجله به مقالات فارسی دومین دوره همایش کتابت قرآن کریم اختصاص پیدا کرد. این همایش از سوی مدرسه کتابت قرآن کریم وابسته به مدرسه اسلامی هنر، در سال ۱۳۹۹ برگزار شد. در این همایش مقالاتی در حوزه نسخه‌شناسی و خط‌پژوهی قرآن کریم پژوهشگرانی از کشورهای فرانسه، ترکیه، ایران و… ارائه شد. همچنین مقالات لاتین این همایش به‌زودی و به‌عنوان ضمیمه شماره اول منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان و پژوهشگران این حوزه قرار خواهد گرفت. این فصلنامه در سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی منتشر می‌شود.

موضوعات زیبایی‌شناسی

صابری در پایان گفت: فصلنامه تمامی موضوعات زیبایی‌شناسی، فلسفه هنر، تاریخ هنر، جامعه‌شناسی هنر، حکمت هنر، دین و هنر، علم و هنر، حقوق و هنر، اخلاق و هنر و دیگر مسائل مرتبط با هنر در تمامی عرصه‌های هنری اعم از موسیقی، معماری،‌ هنرهای نمایشی، هنرهای ترسیمی، هنرهای دستی و ادبیات را دربرمی‌گیرد. این مطالعات می‌تواند میان‌رشته‌ای یا در یک رشته خاص تعریف شود و رویکردها و گرایش‌های متنوعی را دنبال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *