اخبار

سلسله نشست‌های ایرانشناسی در روسیه برگزار می‌شود

سلسله نشست‌های ایرانشناسی در روسیه برگزار می‌شود

سلسله نشست‌های ایرانشناسی در روسیه برگزار می‌شود

سلسله نشست‌های ایرانشناسی تحت عنوان «آشنایی با ایران معاصر» با تأکید بر «دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه و بنیاد ابن ‌سینا با همکاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مؤسسه شرق‌شناسی آکادمی علوم روسیه و موزه آنتروپولوژی سنت‌پترزبورگ برگزار می‌شود.

هدف این دوره چهل ساعته

این دوره چهل ساعته با هدف آشناسازی نسل جوان ایرانشناسان روسیه و علاقه‌مندان به فرهنگ و تمدن ایران با ویژگی‌های مختلف جریانات سیاسی، ادبی و هنری ایران معاصر به ویژه دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت آنلاین با تدریس اساتید ایرانی و روسی در ۲۱ جلسه و درس‌گفتار برگزار خواهد شد.

سلسله نشست‌های ایرانشناسی

سلسله نشست‌های ایرانشناسی، ٣٠ بهمن‌ماه آغاز و تا ١٠ فروردین‌ماه سال آینده به زبان روسی و فارسی (ترجمه همزمان) دایر است.

همچنین، در هر جلسه علاوه بر تدریس، فرصت مناسبی نیز به پرسش و پاسخ اساتید و شرکت کنندگان اختصاص خواهد داشت.

تاریخ معاصر ایران

در این دوره، «تاریخ معاصر ایران» در شش جلسه توسط محمد دروگر، استاد دانشگاه، «جریان‌شناسی سینمای ایران» در شش جلسه توسط علیرضا محمودی، فیلمنامه‌نویس و پژوهشگر سینما و «تاریخ ادبیات معاصر ایران» در شش جلسه توسط محمدرضا روزبه، استاد دانشگاه تدریس خواهد شد.

الگوی اقتصادی و اجتماعی ایران

در بخشی دیگر، درس گفتار «الگوی اقتصادی و اجتماعی ایران» در یک جلسه توسط نینا مامدوا، رئیس بخش ایران انستیتو شرقشناسی آکادمی علوم روسیه، «تاثیر متقابل سینمای ایران و روسیه» در یک جلسه توسط لانا راوندی فدایی، استاد دانشگاه علوم انسانی مسکو، «شکل‌گیری جامعه ایرانیان در امپراتوری روسیه» در یک جلسه توسط ناتالیا کازورووا، پژوهشگر ارشد موزه آنتروپولوژی سنت پترزبورگ ارائه می‌شود.

لینک شرکت در نشست

علاقه‌مندان جهت شرکت و ثبت نام در این سلسله نشست‌ها می‌توانند به نشانی اینترنتی https://fondibnsiny.timepad.ru/events/ مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *