اخبار

نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای به تعویق افتاد

نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای

نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای به تعویق افتاد

به نقل از روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، براساس اطلاعیه منتشر شده در تارنمای رسمی نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای (CCBF) نهمین دوره این نمایشگاه به دلیل ناپایداری شرایط جامعه به‌خاطر احتمال ابتلا به ویروس کرونا و ضرورت رعایت ایمنی شرکت‌کنندگان به تعویق افتاد و بیست‌وهفتم تا بیست‌ونهم آبان‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 تعویق زمان برگزاری

نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب شانگهای قرار بود سی‌ویکم تیرماه تا دوم مردادماه سال ۱۴۰۱ برگزار شود.

طبق بیانیه‌ کمیته اجرایی نهمین دوره از این نمایشگاه ، تیم برگزارکننده نمایشگاه به این نتیجه رسیده‌اند که با تعویق زمان برگزاری این نمایشگاه، ناشران و بازدیدکنندگان بیشتری در نمایشگاه شرکت خواهند کرد.

 بزرگترین رویداد کتاب کودک در آسیا

نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای به‌عنوان بزرگترین نمایشگاه کودک در آسیا از سوی اداره مطبوعات و انتشارات شانگهای سازماندهی و با همکاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن نیز دوم تا ششم شهریورماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود اما به‌دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا در این کشور  و براساس قوانین محلی، متقاضیان برای حضور یا بازدید از نمایشگاه باید دوره چهار‌ده روزه قرنطینه فرودگاهی را سپری کنند.

بخش‌های نمایشگاه

علاوه بر نمایش کتاب، فعالیت‌های متنوع دیگری در نمایشگاه انجام می‌شود؛ برخی از این فعالیت‌ها عبارتند از: مسابقه تصویرگران جوان فرفره‌ی طلایی، جایزه ادبی کتاب کودک چن بوچوئی، جشنواره‌ی نویسندگان این ژاندر از ادبیات، برنامه‌ی بازدید ناشران بین‌المللی  و برگزاری تعداد زیادی سمینار و رویدادهای مرتبط با ترویج کتابخوانی.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *