اخبار

ادامه روند چاپ آثار نویسندگان نوقلم، سومین دوره جایزه ادبی فلسطین برگزار می‌شود

ادامه روند چاپ آثار نویسندگان نوقلم شهرستانی/ سومین دوره جایزه ادبی فلسطین برگزار می‌شود

ادامه روند چاپ آثار نویسندگان نوقلم شهرستانی/ سومین دوره جایزه ادبی فلسطین برگزار می‌شود

محسن پرویز در گفت‌وگویی با اعلام این خبر عنوان کرد: از شش سال پیش تاکنون حمایت از چاپ آثار نوقلمان شهرستانی و نیز برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه این استعدادهای باارزش در قالب برنامه فرصت برابر توسط انجمن قلم ایران انجام می‌شود که در این راستا 120 کتاب از نویسندگان نوقلم شهرستانی با حمایت انجمن چاپ شده و این روند حمایتی در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

 مراسم اختتامیه

وی همچنین عنوان کرد: 14 تیر 1401 به روال سال‌های گذشته شاهد برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی و تجلیل برگزیدگان جایزه قلم زرین خواهیم بود. این جایزه به بیستمین دوره رسیده و دبیری آن را مریم مقانی بر عهده گرفته و داوران نیز مشخص شده‌اند.

رییس هیات مدیره انجمن قلم ایران

رییس هیات مدیره انجمن قلم ایران افزود: تا پایان اریبهشت 1401 داوری آثار رسیده به دبیرخانه جایزه انجام می‌شود و روز قلم شاهد برگزاری مراسم اختتامیه این رویداد فرهنگی خواهیم بود.

وی همچنین از ادامه طرح تدوین زندگی‌نامه داستانی مشاهیر ایرانی خبر داد و گفت: در این راستا تاکنون 60 کتاب تهیه و منتشر شده است.

 سومین دوره جایزه ادبی فلسطین

پرویز همچنین برگزاری سومین دوره جایزه ادبی فلسطین در قالب داستان و شعر را از دیگر برنامه‌های امسال انجمن قلم ایران عنوان کرد و افزود: در این دوره نیز به روال دوره‌های قبل برترین آثار تولید شده با موضوع فلسطین، مقاومت و آرمان آزادسازی قدس شریف که پیش از این چاپ و منتشر نشده‌اند، در شاخه‌های داستان و شعر بزرگسال، داستان و شعر کودک، داستان‌های کوتاه (داستانک)، رمان، پژوهش (در قالب مقاله و کتاب) و نثر ادبی (قطعات ادبی) بررسی و انتخاب خواهند شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *