اخبار

کتابخانه شورای کتاب کودک – کتابخانه تحقیقاتی شورا تحت وب قرار گرفت

تحت وب قرار گرفتن کتابخانه شورای کتاب کودک

کتابخانه شورای کتاب کودک که مجموعه ای از منابع تحقیقاتی است با همکاری شرکت پارس آذرخش تحت وب قرار گرفته است. به این ترتیب این مجموه که شامل 40 هزار منبع فارسی، لاتین، پایان نامه، مقاله، مجله و … است به صورت آنلاین قابل جستجو خواهد بود.

افرادی که عضور شورای کتاب کودک هستند، می توانند با استفاده از کد ملی خود به عنوان کلمه کاربری و شماره موبایل خود به عنوان رمز عبور وارد میز کاربری خود شده و درخواست امانت، رزرو و کتابخانه شخصی و … داشته باشند. کتاب های درخواستی و رزرو شده پس از ثبت سفارش به صورت حضوری در اختیار افراد متقاضی قرار می گیرند.

کتابخانه-شورای-کتاب-کودک

کتابخانه-شورای-کتاب-کودک

همچنین افرادی که عضو شورای کتاب کودک نیستند و تمایل به استفاده از کتابخانه این نهاد را دارند، می توانند فرم ثبت نام را پر کرده و درخواست عضویت خود را برای کتابدار ارسال کنند و در بخش پرسش از کتابدار نیز می توانند پرسش های خود را مطرح کنند. آدرس سایت کتابخانه تحقیقاتی شورای کودک که به تازگی راه اندازی شده lib.cbc.ir می باشد.

تاریخچه و اهداف شورای کتاب کودک

شورای کتاب کودک سازمانی مستقل و غیر دولتی است که در سال 1341 و با هدف کمک به روند شکل گیری ادبیات کودکان اصیل و غنی ایجاد شد. این سازمان از سال 1358 کار تدوین فرهنگ نامه کودکان و نوجوانان را آغاز کرد. این شورا در سال 1343 به عضویت نهاد جهانی IBBY درآمد و شعبه ایرانی این سازمان به حساب می آید.

یکی از مهمترین بندهای اساسنامه شورای کودک، ایجاد امکانات لازم برای ایجاد رغبت برای مطالعه بیشتر در کودکان و نوجوانان، کمک به تهیه کتاب های سودمند برای کودکان و نوجوانان، تقویت و توسعه ادبیات ملی خاص کودکان و نوجوانان و ایجاد مکان هایی همچون کتابخانه برای مطالعه این قشر است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *