اخبار

کتابخانه عمومی بوکان – تاسیس چهارمین کتابخانه عمومی در بوکان

کتابخانه-عمومی-بوکان

افتتاح چهارمین کتابخانه عمومی بوکان

مصادف با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی، چهارمین کتابخانه عمومی بوکان با نام شاعر مشهور، سید کامل امامی آغاز به کار کرد.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی، در تاریخ 19 اسفند ماه 99 در آیین افتتاحیه چهارمین کتابخانه عمومی شهرستان بوکان شرکت کرد و گفت: به منظور توسعه کتابخانه های عمومی شهرستان بوکان و ضرورت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برخورداری مردم منطقه علی آباد و اسلام آباد از امکانات کتابخانه عمومی، شهرداری بوکان حق بهره برداری از طبقات اول و دوم ساختمان را به صورت رایگان به اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی واگذار کرد.

وی در ادامه افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی نیز با اخذ مجوزهای مورد نیاز در کوتاه ترین زمان ممکن، کتابخانه عمومی سید کامل امامی را تجهیز کرد.

کتابخانه-عمومی-بوکان

کتابخانه-عمومی-بوکان

کتابخانه عمومی کامل امامی

معصومی بیان کرد: برای تجهیز این کتابخانه عمومی 2 میلیارد ریال هزینه شده است. این کتابخانه با زیربنای 328 متر مربع و 200 متر مربع مساحت در منطقه علی آباد بوکان راه اندازی می شود و کتابخانه دارای بخش های کودک، نشریات، سالن های مطالعه برادران و خواهران، بخش نوجوان و علم، مخزن، مرجع و نشریات است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی گفت: کتابخانه ها پایگاه رشد فرهنگی و آگاهی بخشی برای جامعه است و با افتتاح این کتابخانه تعداد کتابخانه های آذربایجان غربی به 72 باب کتابخانه عمومی ارتقا پیدا کرد.

در حاشیه مراسم افتتاح چهارمین کتابخانه عمومی بوکان، تنها فرزند شاعر نامی، سید کامل امامی، ضمن قدردانی از مسئولین برای نامگذاری کتابخانه به نام پدر خود به هر یک از مسئولان یک جلد از دیوان این شاعر را اهدا کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *