اخبار

کتابخانه های عمومی – راه اندازی 94 کتابخانه عمومی در سال کرونا

کتابخانه-های-عمومی

راه اندازی کتابخانه های عمومی در دوره کرونا

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور عنوان کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا در یک سال گذشته، تعداد 94کتابخانه عمومی از اسفند ماه سال گذشته تا کنون به بهره برداری رسیده است.

علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به همراه معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی یزد حضور پیدا کرد. وی با اشاره به آمار کتابخانه های عمومی کشور گفت: ما پیش از انقلاب تنها 372 کتابخانه در سطح کشور داشتیم که این تعداد هم اکنون به 7307 کتابخانه رسیده است و این آمار نشان از 10 برابر شدن آمار کتابخانه های کشور می دهد.

وی در ادامه افزود: اگرچه ویروس کرونا بسیاری از فعالیت ها و برنامه ها را تحت شعاع خود قرار داد اما سعی کرده ایم برنامه های خود را در بسترهای مختلف دنبال کنیم. از اسفند ماه سال گذشته تا کنون 94 کتابخانه در سطح کشور افتتاح کرده ایم و در طول 10 روز آتی نیز 6 کتابخانه دیگر راه اندازی خواهد شد.

کتابخانه-های-عمومی

کتابخانه-های-عمومی

بودجه ناچیز نهاد کتابخانه های عمومی کشور                       

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیان کرد: شیوع ویروس کرونا باعث شد که ما در کتابخانه ها به بسترهای دیگر نیز توجه کنیم. بستر فضای مجازی یکی از این بسترها بود که بیش از 96 هزار برنامه در این فضا انجام شد.

مختارپور اظهار کرد: ما در کشور تعداد 350 کتابخانه نیمه تمام داریم که در صورت تامین بودجه لازم می توانیم تمامی این کتابخانه ها را تا دو سال آینده به بهره برداری برسانیم.

وی به بودجه های فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه سهم ما از این بخش بسیار ناچیز است و معتقدیم هر هزینه و بودجه ای که از بخش فرهنگ دریغ شود چند سال دیگر باعث آسیب های اجتماعی خواهد شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *